O NAS

 o nasW związku z dynamicznym postępem cywilizacyjnym obserwujemy imponujący rozwój medycyny prenatalnej czyli przedurodzeniowej zwanej także medycyną płodową (ang. fetal medicine).

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa w zakresie wpływu różnych czynników na rozwój dziecka w łonie matki, w ostatnich kilku latach pojawiło się duże zapotrzebowanie na wysokospecjalistyczną opiekę podczas ciąży.

Najlepiej jeżeli opiekę taką sprawują specjaliści położnicy – ginekolodzy, którzy właściwie oceniają jak rozwija się ciąża, profesjonalnie przeprowadzają niezbędne badania oraz kompetentnie czuwają nad zdrowiem kobiety i jej nienarodzonego dziecka.

Jednak aktualnie opieka nad kobietą w ciaży i jej dzieckiem to bardzo rozległa dziedzina medycyny, która łaczy wielu specjalistów z różnych dziedzin. Dlatego w trakcie prowadzenia każdej ciąży warto skorzystać z możliwości konsultacji odnośnie badań prenatalnych tym bardziej, że są one rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne (PTG) oraz w wybranych przypadkach refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

Badanie takie stanowi niezwykle cenne uzupełnienie obrazu całej ciąży i przeprowadzane jest przez lekarzy specjalizujących się w medycynie płodowej.